Gebze Çatı Oluklarınızı Ne Zaman Temizlemeniz Gerekir

24/7 Destek Yardım

05320156702

Gebze Çatı Oluklarınızı Ne Zaman Temizlemeniz Gerekir

Oluklarınızı Ne Zaman Temizlemeniz Gerekir?

Peki, oluklarınızı ne zaman temizlemeniz gerektiğini ve bunu ne sıklıkta temizlemeniz gerektiğini nasıl anlarsınız? Frekans tamamen nerede yaşadığınıza ve evinizi neyin çevrelediğine bağlıdır. Temel kural, onları ilkbahar ve sonbaharda yılda iki kez temizlemeniz gerektiğidir, ancak bu her ev için her zaman böyle değildir.

Çevrenizde çok az ağaç bulunan veya hiç olmayan kuru, çöl ikliminde yaşıyorsanız, oluklarınızı yılda iki kez temizlemeye pek gerek kalmayacaktır. Oluklarda toz birikebilirken, suyun hareket etmesini gerektiği gibi durduran daha ağır tıkanıklıklar kadar ciddi bir tehdit değildir. Bu durumda, muhtemelen onları yılda yalnızca bir kez, tercihen normal yağışlı mevsimden hemen önce temizlemeniz gerekir.

Evinizi çevreleyen çok sayıda ağaç ve diğer bitkilerin bulunduğu orman ortamlarında, aslında oluk temizleme hizmetlerine daha sık ihtiyaç duyabilirsiniz. Yapraklar, organik bitki materyalleri ve hayvan yuvaları, oluklarınızı tıkamanın en büyük suçlularından bazılarıdır. Bu nedenle, çok sayıda bitki ve hayvanın ortasındaysanız, tüm yıl boyunca işlevsel kalmalarını sağlamak için oluklarınızı yılda dört kez temizlemeyi düşünün.

Yıl boyunca, doğru çalıştıklarından emin olmak için olukları her iki ayda bir kontrol etmek iyi bir fikirdir. Merdivene tırmanabilir ve düzeltilmesi gereken herhangi bir tıkanıklık veya sorun olup olmadığını görmek için hızlı bir görsel kontrol yapabilirsiniz. Ya da biraz daha kapsamlı olmak istiyorsanız, hortumunuzu merdivene çıkarın ve doğru çalıştıklarından emin olmak için oluklara bir dere dökün. Herhangi bir tıkanıklık görürseniz, hemen çıkarın.

Bina Tipi Oluk Uzunluk    
  10-20 Metre 20-40 Metre 40-60 Metre
Sıralı evler 300 TL itibaren* 500.TL itibaren* 750.TL itibaren*
Teras Sonu Ev 300 TL itibaren* 500.TL itibaren* 750.TL itibaren*
Yarı müstakil ev 300 TL itibaren* 750.TL itibaren* 1000.TL itibaren*
müstakil ev 300 TL itibaren* 750.TL itibaren* 1000.TL itibaren*
İniş Borusu Açma 300 TL/boru* 300 TL/boru* 300 TL/boru*

100% Memnnuniyet Garantisi

Son Google İncelemeleri

quotation icon

Niyazi UstaBaşından sonuna kadar sadece harika profesyoneller. Mutfağım ve banyom harika görünüyordu ve aldığım diğer tüm tekliflerden oldukça ucuzdu. İşi planlanandan çok önce tamamladılar. Şiddetle tavsiye edilir!

Google icon
quotation icon

Niyazi UstaAli ile harika bir deneyim yaşadım. Kombim bozuldu ve aynı gün geldi. Bir bölümün değiştirilmesini istedim ve benim için parp sipariş etti ve bana biraz para kazandırmak için çevrimiçi olarak baktı. Yeni parçayı düzeltmek için iki gün sonra geri döndü. tavsiye ederim..

Google icon

 

Oluk Temizleme Hizmetleri için İdeal Zamanlama

Evinizin yakınında yalnızca bir avuç ağaç bulunan ılıman bir bölgede yaşıyorsanız, olukları sonbaharda yapraklar ağaçlardan ayrıldıktan sonra ve ilkbaharda yağmur sürekli yağmaya başlamadan önce temizlemeniz önerilir. Bu, oluklarınızın gerektiği gibi boşalmasına ve yılın en önemli zamanlarında doğru çalışmasına yardımcı olacaktır.

Çölde, onları yılın daha soğuk aylarında, ideal olarak yağmur başlamadan hemen önce temizlemeye çalışmalısınız. Oluklar belirli bir mevsimde yapraklar ve artıklarla tıkanmayacağından, bunu genellikle her yıl aynı zamanda yapabilir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz. Kuru mevsimlerde ve fırtınalarda onarıma gerek kalmadığından emin olmak için, oluklarınızı temizledikten sonra bir hortumla test edebilirsiniz.

Ormanlık alanlarda yaşayanlar üç ayda bir oluklarını temizleyebilirler. Kışın ortasında olukları temizlemeye çalışmamak için bunu planlamaya çalışın, çünkü buzlu veya karlı olduğunda bu işe yaramaz bir iş ve kış mevsiminde merdivende daha fazla risk altında olabilirsiniz. Ana amaç, yağmur yağdığında veya kar yağmaya başladığında yaprakların olukları tıkamasını ve sorun yaratmasını önlemektir.

 

İpucu: Çatı Oluk Temizleme Oluklarınızla Temizleyin

Oluğun temizlenmesi, çatınızı kaplayan oluklara özel değildir. Ayrıca iniş çıkışlarını temizlemeli ve çalışırken içeride tıkanıklık olmadığından emin olmalısınız. Hortumu oluklara götürün ve suyun, iniş borularında bile birikmeden veya herhangi bir yerde durmadan olması gereken yere gittiğinden emin olmak için oluklardan ve iniş borularından su akıtın.

Oluklarınızı Ne Zaman Onarmalı veya Değiştirmelisiniz?

Oluklarınızı temizliyorsanız ve onlarda yanlış bir şey fark ederseniz, daha yakından bakmak ve ne tür bir sorunla uğraştığınızı görmek akıllıca olacaktır. Bazen bir tıkanmayı veya pisliği yeterince uzun süre ihmal ettiğinizde, oluklarda sızıntılara neden olabilir ve bu da daha uzun süre kaldıklarında daha fazla sorun yaratacaktır.

Fark edilmesi kolay olan diğer sorunlar, sarkma olukları, bükülmüş iniş çıkışları, çatlak metal, delikler veya her türlü delinmedir. Bunların hepsi o anda büyük sorunlar gibi görünmeyebilir, ancak kısa sürede kolayca daha kötü sorunlara dönüşebilir.

Doğru türde aletlere ve deneyime sahipseniz, sızıntılar ve hafif sarkmalar gibi küçük şeyler kendi başınıza düzeltilebilir. Bunlar genellikle hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilecek basit düzeltmelerdir. Bununla birlikte, oluklar ile ilgili daha ciddi sorunlar varsa, başka bir şeye yol Açmadan önce evinizin bu bölümünün tam kapasite çalıştığından emin olmak için profesyonel yardım çağırmak iyi bir fikir olabilir.

Son Google İncelemeleri

quotation icon

Niyazi UstaNiyazi Usta bir kahramandır. Pazar günü geldi ve bana yardım etmek için büyük çaba harcadı, acil tesisatımızı büyük bir dikkatle ve kusursuz bir şekilde onardı! Çalışmalarınızdan çok memnun olan Dan, sizi aileme ve arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ederim. Hemde çok ucuz fiyatlar..

Google icon
quotation icon

Niyazi UstaBenim babam çok iyi ustadır sizce neden bizler iç9in evine bize namuslu helal paza kazanıyor
Niyazi Usta Babama Kolay gelsinnnn

Google icon

 

Sıkça Sorulan Sorular

A: Gebze oluk temizliği, hatalı oluklar ve su hasarı ile ilgili mülk için istenmeyen risklerin önlenmesine yardımcı olur..

A: Tabii ki, profesyonel olarak eğitilmişler ve ilgili alanlarında deneyimliler..

A: Koruyucu korumaları olanlar hariç hepsi..

A: Evet, oluklar için zemin erişimi ve profesyonel ekipmanlar için bir elektrik kaynağı sağlamalısınız..

A: Evet, ancak yalnızca zemin seviyesinin üzerindeyseler..

A: Evet, Gebze oluk temizleyicilerimiz haftanın 7 günü ve hatta resmi tatillerde mevcuttur..

24/7 Destek Yardım
24/7 Destek Yardım

05320156702

Sıhhi tesisat probleminiz mi var??
Ofis
100% Memnnuniyet Garantisi